مطالب تصادفی

تیم منتخب هفته یازدهم لیگ برتر

بدون دیدگاه

حضور فرشاد محمدی مهر در جمع مدافعین منتخب، حسین پور امینی در بین هافبک های منتخب و مایکل اومانیا کاندیداهای حضور در تیم منتخب هفته


به گزارش وب سایت هواداران پارس جنوبی جم و به نقل از "ورزش سه" هفته یازدهم لیگ برتر یک هفته نسبتا پرگل بود که غیر از یک بازی در دیگر دیدارها شاهد رد و بدل شدن گل میان تیم ها بودیم.در این هفته تنها بازی تراکتورسازی و ذوب آهن بدون گل به پایان رسید در حالی بازی های پارس جنوبی -سپیدرود و پدیده و فولاد پرگل ترین مسابقات بودند و در این بازی ها ۴ گل به ثمر رسید. در این جا تاثیرگذارترین بازیکنان تیم ها را در هفته یازدهم به عنوان تیم منتخب هفته انتخاب شده اند می بینید:


دروازه بان


پیام نیازمند(پیکان)


هفت هفته زمان مناسبی برای تولد یک پدیده کافی بود. پیام نیازمند دروازه بان پیکان در هفتمین حضورش در  دروازه این تیم برای چهارمین بار کلین شیت کرد تا خودش را به عنوان دروازه بان برتر این هفته معرفی کند. البته در این هفته علیرضا بیرانوند از پرسپولیس و فرزین گروسیان از تراکتورسازی هم توانستند دروازه تیمشان را بسته نگه دارند اما تداوم نیازمند در هفته های اخیر و البته بسته نگه داشتن دروازه اش در یک بازی سخت و پرفشار برابر سپاهان و در اصفهان باعث شد تا ارزش کلین شیت او بالاتر از گروسیان و بیرانوند باشد. ضمن اینکه همانطور که گفته شد او در هفت هفته ۴ کلین شیت داشته و پیکان در تمام این هفت بازی به پیروزی رسیده است. پیکان حالا یکی از صدرنشینان مطمئن لیگ برتر به حساب می آید و هم امتیاز با پرسپولیس و به خاطر تفاضل گل در رده سوم قرار گرفته است و بخشی از این موفقیت به خاطر درخشش دروازه بان جوان تیمش پیام نیازمند است.

 

 

 

مدافعان


فرشاد محمدی مهر(پارس جنوبی)


پارس جنوبی بی محابا امتیازات را می گیرد و قصد کوتاه آمدن هم ندارد. فرشاد محمدی مهر مدافع راست این تیم که در فصل جدید بارها در تیم های منتخب هفته از سوی رسانه های مختلف قرار گرفته در بازی هفته یازدهم تیمش برابر سپیدرود نیز یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود. او به خوبی توانست مقابل قدرت تهاجمی سپیدرود در سمت راست ایستادگی کرده و در ضمن گل دوم و سرنوشت ساز تیمش را در این بازی پایه ریزی کرد. گل دوم این بازی توسط مجید علیاری و روی ارسال زیبا و دقیق فرشاد محمدی مهر به دست آمد تا این بازیکن بهترین دفاع راست هفته لقب بگیرد.

 

امیرحسین صادقی(پیکان)


پس از پنج هفته غیبت عاقبت در بازی با سپاهان امیرحسین صادقی در ترکیب اصلی تیم پیکان قرار گرفت. او از ابتدای فصل در دو مقطع و به دلایل گوناگون نیمکت نشین بود اما در بازی هفته قبل پیکان برابر تراکتور به عنوان بازیکن جانشین به جای مهران موسوی مدافع مصدوم تیمش وارد میدان شد. صادقی در بازی با سپاهان بعد از ۵ هفته باردیگر از ابتدا در ترکیب تیمش قرار گرفت و توانست در بازی پرفشار و هجومی سپاهان نقش مهمی در بسته نگه داشتن دروازه پیکان ایفا کند.

 


سیدجلال حسینی(پرسپولیس)


دو هفته حضور کامل سیدجلال حسینی در ترکیب پرسپولیس در لیگ برتر برای این تیم ۶ امتیاز به دست آورده در حالی که پرسپولیس هیچ گلی هم دریافت نکرده است. پرسپولیس با بازگشت سیدجلال در دربی ۸۵ و مقابل استقلال و بعد از آن برابر سایپا به پیروزی رسید و هیچ گلی نخورد تا مشخص شود که بخشی از قدرت خط دفاعی این تیم به حضور کاپیتان مربوط می شود. سیدجلال در بازی برابر سایپا و در حالی که پرسپولیس بعد از دو گل از سوی سایپا تحت فشار قرار گرفت مثل همیشه با بازی خوب و قدرت مدیریتش توانست سه امتیاز ارزشمند همراه با کلین شیت را به دست بیاورد سه امتیازی که پرسپولیس را کماکان یکی از امیدهای اصلی قهرمانی نگه داشته است.

 


یوسف سیدی(گسترش فولاد)


گسترش فولاد در آبادان موفق شد سه امتیاز با ارزش را از صنعت نفت بگیرد. یوسف سیدی مدافع چپ تیم گسترش فولاد در روزی که صنعت نفت فشار زیادی را روی دروزاه این تیم می آورد یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود و در دقایق آخر بازی یک توپ را نیز از روی خط دروازه تیمش بیرون کشید هرچند این صحنه کمی مشکوک به هند هم بود اما سیدی به هرحال اثرش را گذاشت و به نوعی نقشی اساسی را در کسب پیروزی بازی کرد.

 

 

 

هافبک ها:


حسین پورامینی(پارس جنوبی)


پارس جنوبی در بازی درگیرانه و پربرخورد با سپیدرود هم موفق بود و توانست سه امتیاز این بازی را به دست بیاورد و تارتار این موفقیت را تاحدودی مدیون عملکرد خوب بازیکنان تیمش در خط میانی است. حسین پورامینی هافبک تدافعی سپیدرود در بازی برابر سپیدرود هرچند بازی اش کم به چشم آمد اما با دوندگی بالا و پیروزی در نبردهای وسط زمین مانع محکمی برای نفوذ مهاجمان تکنیکی و سرعتی سپیدرود بود.

 

محسن ربیع خواه(پرسپولیس)


گل زدن بعد از آن همه انتقادات وحشتناک در هفته اخیر بهترین اتفاق برای محسن ربیع خواه بود. او بعد از بازی خوب در دربی در بازی برابر سایپا نیز یکی از بهترین های تیمش بود و روی گل اول تیمش نقش اساسی ایفا کرد. پاس محکم و زمینی او در هجده قدم با پای مدافع سایپا تبدیل به گل شد تا ربیع خواه حالا بتواند طعم محبوبیت روی سکوها را هم بچشد. ربیع خواه همانطور که برانکومی گوید یکی از بازیکنان مهم تیم است و البته در روش بازی جدید پرسپولیس نیز یکی از مهره های کلیدی به شمار می آید.

 


سرور جپاروف(استقلال)


سرانجام وینفرد شفر هم متوجه شد که برای موفقیت باید به توانایی و تجربه بازیکنی مثل سرورجپاروف تکیه کند. بعد از نیمکت نشینی عجیب در دربی جپاروف در بازی استقلال برابر نفت ۹۰ دقیقه در ترکیب تیمش قرار گرفت و نقش مغز متفکر استقلال را به خوبی بازی کرد. او روند و ریتم بازی استقلال را برای دستیابی به گل طرح ریزی می کرد و با نمایش خوبش در این بازی نشان داد که استقلال برای موفقیت های بعدی نیز می تواند روی این بازیکن مطرح حساب کند.

 

 


مهاجمان


یونس دلفی(استقلال خوزستان)


نمایش استثنایی یونس دلفی در مسابقات جام جهانی زیر۱۷ ساله های جهان در لیگ برتر هم ادامه یافت. او دو گل تیمش را در بازی برابر سیاه جامگان به ثمر رساند تا استقلال خوزستان دومین برد خودش در لیگ برتر امسال و بعد از ده هفته به دست بیاورد. یونس دلفی می تواند ستاره آینده فوتبال ایران باشد اگر نمایشی که در جام جهانی داشته را همچون بازی برابر سیاه جامگان ادامه داده و روز به روز پیشرفت کند.

 


جابر انصاری(استقلال)


جابر انصاری هر وقت برای استقلال بازی کرده یک مهره مفید و موثر بوده است. او تا اینجای فصل با دوگل زده بهترین بازیکن تیمش در جدول گلزنان هم هست. انصاری در دربی ۸۵ هم با ورودش به زمین مسابقه توانست موقعیت های خطرناکی را روی دروازه حریف خلق کند هرچند هیچکدام تبدیل به گل نشد اما شفر او را در بازی برابر نفت از ابتدا به میدان فرستاد و جابر هم گل دوم و سرنوشت ساز تیمش را زد تا یکی از مردان کلیدی استقلال در این برد روحیه بخش باشد.

 


علی علیپور(پرسپولیس)


مهاجم شماره ۷۰ پرسپولیس هفته های فوق العاده ای را سپری می کند. او در ۵ بازی اخیر تیمش ۵ گل زده و بهترین گلزن تیمش دار لیگ برتر هم به حساب می آید. علیپور در بازی برابر سایپا هم گل دوم پرسپولیس را زد تا نشان دهد در بهترین فرم خود در سه فصل اخیر است. علیپور بعد از گل سه امتیازی اش در دربی و حالا گلزنی برابر سایپا امید اول پرسپولیس در خط حمله به شمار می آید. او با گلی که برابر سایپا زد شش گله شد و در کنار عیسی آل کثیر در تعقیب محمد قاضی هفت گله قرار دارد.

 


نکته:

 

در هفته یازدهم لیگ برتر بازیکنان خوب دیگری نیز وجود داشتند که می شد نامشان در تیم منتخب هفته قرار داشته باشد بازیکنانی مثل میلاد زکی پور مدافع چپ استقلال، سینا مریدی هافبک فولاد خوزستان، مایکل اومانیا مدافع پارس جنوبی و صادق محرمی دفاع راست پرسپولیس از دیگر بازیکنان خوب این هفته بوده اند.

نظر خود را برای " تیم منتخب هفته یازدهم لیگ برتر " ارسال کنید.

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.


کلیه حقوق برای این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.