مطالب تصادفی

اجاقی در گفتگوی اختصاصی با وب سایت هواداران پارس جنوبی جم

حسین اوجاقی: برای دفاع از عنوان قهرمانی مان پا به میدان لیگ گذاشتیم

بدون دیدگاه
حسین اجاقی - وب سایت هواداران پارس جنوبی جم - تیم ووشو پارس جنوبی

بازی برگشت پرسپولیس و پارس جنوبی تکلیف قهرمان لیگ فوتبال را روشن کند


به گزارش وب سایت هواداران پارس جنوبی جم، امروز دور جدید مسابقات لیگ برتر ووشو در حالی آغاز شده است که تیم پارس جنوبی با داشتن سه دوره قهرمانی متوالی در این رقابت‌ها از همین ابتدای کار یکی از مدعیان قهرمانی به حساب می آید. موضوعی که حسین اوجاقی هم آن را تایید و اعلام کرد که می خواهد با تیم جوانش چهارمین قهرمانی را هم به کارنامه ووشو پارس جنوبی اضافه کند.
اوجاقی که فوتبالی و البته پرسپولیسی هم هست، ابراز امیدواری کرد که سرنوشت قهرمان لیگ فوتبال را دو تیم مورد علاقه اش رقم بزنند.

حسین اجاقی به صورت اختصاصی با وب سایت هواداران پارس جنوبی جم در مورد تیم ووشو پارس جنوبی مصاحبه ای انجام داده که در ادامه به آن میپردازیم.

امروز دور جدید لیگ برتر استارت خورد و شما با سه قهرمانی پا به این میدان گذاشتید و باید از الان به یک کاپ دیگر فکر کنید.
بله همانطور که گفتید پارس جنوبی سه دوره قهرمان شده است و الان هم وارد میدان شده تا از عنوان قهرمانی اش دفاع کند. هرچند کار آسانی نداریم چون چند رقیب سخت مانند پاس ناجا، دانشگاه آزاد و شهرداری دامغان که تیم‌های گردن کلفتی هستند را در مقابل داریم. اما ما تمام تلاش مان را می کنیم تا با بهترین عملکرد بتوانیم نتایج خوبی بگیریم.

 

ویژگی منحصر به فرد پارس جنوبی بازیکنان بومی اش هستند. امسال هم بیشتر تیم را بومی ها تشکیل می دهند؟

بله تیم ما تشکیل شده از یکسری بچه های بومی استان که از جم، عسلویه، بوشهر و نخل تقی آمده اند. از طرف دیگر ما از پنج سهمیه ملی پوش مان هم کامل استفاده کردیم. دسته دیگر بازیکنان مان هم کسانی هستند که از رده سنی جوانان جذب کرده ایم و داریم برای آینده روی آنها سرمایه گذاری می کنیم. بچه های بومی هم به واسطه اینکه در تیم حضور دارند و با ملی پوشان تمرین می کنند، پیشرفت زیادی داشتند و نقش اساسی در پیشرفت کار ما در لیگ دارند. هرچند آنها در سال های اخیر برای استان شان هم افتخارات زیادی کسب کردند. این تیم به خاطر اینکه یک تیم صنعتی است، مسوولان به خاطر مسوولیت اجتماعی که در قبال مردم منطقه دارند، سعی می کنند از بومی ها بیشتر استفاده کنند. وقتی بومی ها در تیم حضور دارند یک شادی عمومی در استان به وجود آمده است و باعث شدند خیلی از جوان ها به سمت ورزش به خصوص ووشو جذب شوند و از معضلات اجتماعی که خودتان می دانید چقدر آنجا زیاد است دور بمانند. لیگ خیلی کمک کرده این افراد به خودباوری برسند.

 

گویا امسال لیگ با تغییراتی برگزار می شود؟

بله تا سال گذشته مسابقات در دو گروه برگزار می شد. از هر گروه دو تیم بالا می آمد و مسابقات به صورت ضربدری بود اما امسال مسابقات در قالب یک گروه است و مثل فوتبال به صورت رفت و برگشت برگزار می شود و جمع امتیازات تیم اول تا سوم را مشخص می کند.

 

ترکیب تیم تان چقدر عوض شده است؟

ما امسال تعداد بیشتری از بومی ها که جوان های مستعدی بودند را جذب کردیم. یکی، دو تا از ملی پوشان رده جوانان را هم گرفته ایم. اما همچنان شاکله اصلی تیم مان بچه های پارسال هستند.

 

با توجه به اینکه شما سرمربی تیم ملی هم هستید، می توان گفت پارس جنوبی تیم ملی دوم ایران است.

نه چنین چیزی نیست. تیم ملی با تیم باشگاهی خیلی متفاوت است. چون روال ما برای انتخابی تیم ملی مسابقات قهرمانی کشور است. لیگ هیچ تاثیری برای انتخاب نفرات در اردوی تیم ملی ندارد. به همین دلیل فدراسیون اجازه کار کردن مربی های تیم ملی در لیگ ها را می دهد. همانطور که ما نفرات ملی پوش را در ترکیب خودمان داریم، همه تیم ها مجاز هستند از این سهمیه شان استفاده کنند؛ از جمله دانشگاه آزاد، پاس ناجا و شهرداری دامغان که یکسری ملی پوش دارند.

 

البته گلچین ها که در تیم شما هستند…

به عنوان مثال میلاد عارفی مقام که الان ستاره ووشو است و عملکرد خیلی خوبی داشته، در تیم پاس ناجا است. یا کسی مثل امیر محمدرضایی در تالو که با فرشاد عربی طلا گرفت در دانشگاه آزاد است. عرفان آهنگریان که قهرمان یونیورسیاد شد و یک جوان بااستعداد است و به نظر من پدیده است در تیم دانشگاه آزاد است. در کل ملی پوشان پخش هستند. اما اگر منظور شما یکی، دو نفر که خیلی مطرح هستند، بله آنها در تیم ما هستند (خنده). اما به نظر من پدیده های جدید در لیگ بیشتر می توانند بازی کنند. چون برای قهرمانان ما که عنوان دارند وزن کم کردن برای شان خیلی سخت است. من فکر می کنم در عملکرد تیم ها کسانی که انگیزه بیشتری برای بازی کردن دارند موفق تر خواهند بود.

 

تیم فوتبال تان هم که رقیب صدرجدولی هاست.

خدا را شکر می کنم که پارس جنوبی هم در فوتبال خوب است هم در فوتبال ساحلی و ووشو. همین که پارس جنوبی و پرسپولیس بالای جدول هستند خیلی خوب است.

 

شما که خودتان پرسپولیسی هستید…

پرسپولیس که همیشه بوده و در خون ماست اما وقتی یک باشگاه به چند ورزش ورود می کند مخصوصا فوتبال که اینقدر حاشیه دارد و بزرگ است و در آن پول هست، زمانی که به صدر جدول می رسد نشانگر این است که مدیریت خیلی خوبی داشته و یک انسجام قوی داشتند که توانستند هم در رشته های انفرادی مثل ورزش های رزمی و هم گروهی مثل فوتبال موفق باشند و تیم های شان را بالا بیاورند. از طرف دیگر سرمایه گذاری خوبی هم داشتند. جا دارد تشکری کنم از آقای رضاییان مدیر عامل باشگاه پارس جنوبی و عواملی که کمک شان می کنند و در کل مسوولان ورزش نفت که از آقای رضاییان حمایت کردند.

 

آخر دوست دارید پرسپولیس قهرمان شود یا پارس جنوبی؟

به نظر من اگر زود قهرمان مشخص نشود خوب است. مثلا سال گذشته که خیلی زود مشخص شد پرسپولیس قهرمان شده، ادامه مسابقات لذتی نداشت. بازی رفت این دو تیم که هنوز برگزار نشده. در بازی رفت هرکدام ببرد خوب است ولی دوست دارم بازی برگشت شان تعیین کننده باشد. امیدوارم بازی این دو تیم تعیین کننده قهرمان لیگ باشد.

نظر خود را برای " حسین اوجاقی: برای دفاع از عنوان قهرمانی مان پا به میدان لیگ گذاشتیم " ارسال کنید.

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.


کلیه حقوق برای این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.