مطالب تصادفی

فولاد هم زیر پای صدرنشین ذوب میشود؟!

فولاد – پارس جنوبی؛ حمله به دورتموندی‌ها در غدیر

بدون دیدگاه

فولاد خوزستان امروز میزبان صدرنشین لیگ برتر خواهد بود و شاگردان پورموسوی قصد دارند با کسب ۳ امتیاز این بازی، اولین باخت فصل پارس جم را رقم بزنند.


به گزارش وب سایت هواداران پارس جنوبی جم و به نقل از “ورزش سه”، تیم صدرنشین پارس جنوبی جم که هنوز طعم باخت را در این فصل نچشیده برای تدوام صدرنشینی خود امروز مهمان فولاد خوزستان است. فولادی‌ها که در هفته یازدهم مقابل پدیده به تساوی ۲ بر ۲ دست یافتند، عزم خود را جزم کردند تا از این دیدار خانگی نهایت بهره را برده و اولین باخت را به شاگردان تارتار تحمیل کنند.

فولاد:

فولادی ها هنوز در اهواز نباخته اند و این برگ برنده آنها برای بازی امروز است. پورموسوی در این فصل ستاره های زیادی در اختیار دارد و با تکیه بر آنها رویای کسب امتیاز در مشهد را دارد. حامد لک گلر مطمئن و کم اشتباه آنها به قدری خوب کار کرد تا کی روش را برای حضور در تیم ملی متقاعد نمود. فرشاد جانفزا و علی اصغر عاشوری هم امید اول گلزنی اهوازی ها در بازی امروز هستند. فولادی ها منتظرند آرش افشین نیز به روزهای اوجش بازگردد تا خط حمله تیمش زهردارتر از قبل شود. آنها آخرین برد خود را در هفته هفتم و مقابل صنعت نفت آبادان به دست آورده اند و با قبول شکست یک بر صفر مقابل ایران جوان بوشهر در دور اول جام حذفی حالا دغدغه ای جز رقابت های لیگ برتر ندارند. فولاد پس از شروع خوبش، حالا چهار هفته ای است که برنده نشده و فقط مساوی کرده است. این تیم می خواهد در اهواز اولین باخت را به پارس جنوبی تحمیل کند.

 

آمار:

فولادی ها از مجموع ۶ دیداری که به عنوان میزان به میدان رفته اند، ۲ بار برنده بوده اند و ۴ بار نیز با تساوی از زمین خارج شده اند. آنها با ۱۲ گل زده معدل یک گل زده برای هر دیدار را دارند و با ۱۰ گل خورده آمار قابل قبولی در خط دفاعی از خود بر جای گذاشته اند. نکته جالب توجه اینکه در این ۱۱ هفته فولادی‌ها هر زمان نیمه اول را بازنده از زمین خارج شده اند، در نهایت نتیجه بازی را به حریف واگذار کرده اند.

 

ترکیب احتمالی:

حامد لک، ایوب والی، میلاد بدرقه، فرزاد جعفری، پیمان شیرزادی، فرشاد جانفزا، سینا مریدی، امیر زلیکانی، ایمان مبعلی، نوید عاشوری و آرش افشین

 

موثرترین بازیکن:

فرشاد جانفزا با ۳ گل و عشوری با ۲ گل بهترین گلزنان فولاد هستند. پورموسوی برای دیدار امروز وکیا، ناصری و عبدالله زاده را در اختیار نخواهد داشت و امیدوار است با درخشش بازیکنان با تجربه ای مثل مبعلی، والی و مریدی بتواند ۳ امتیاز را به حساب خود واریز کند.

 

 

پارس جنوبی جم:

پارس جنوبی جم با یک برد دلچسب دیگر در هفته یازدهم موفق شد صدرنشینی خود در لیگ را تثبیت کند. شاگردان مهدی تارتار با نتیجه ۳ بر یک سپیدرود را با شکست بدرقه کردند تا جمع امتیازات خود را به ۲۵ برسانند. آنها در حال لذت بردن از هشتمین هفته صدرنشینی خود در لیگ هفدهم هستند و می خواهند با برتری مقابل فولاد مقدمات قهرمانی نیم فصل خود را فراهم کنند. آنها هر دو بازی خود در جام شهدا را باختند در حالیکه بسیاری از بازیکنان اصلی خود را در اختیار نداشتند. اما این باخت ها در آستانه شروع مجدد لیگ شوک خوبی بود تا صدرنشین لیگ کمی بیشتر از قبل احساس خطر کند.

 

آمار:

پارس جنوبی جم تنها تیمی است که در هر ۱۱ بازی خود موفق به گلزنی شده است. تارتار در حالی معدل ۲/۲ امتیاز برای هر دیدار را تا پایان هفته یازدهم کسب کرده که با تلفیقی از بازیکنان بومی و ستاره های احیاء شده لیگ، تیمی یک دست و همگن را ساخته است. تیمش با ۲۲ گل زده عنوان بهترین خط حمله لیگ را به خود اختصاص داده و با ۹ گل خورده سومین خط دفاعی برتر لیگ را در اختیار دارد. آنها ۶ گل در ۱۵ دقیقه های پایانی نیمه اول و ۹ گل در ۳۰ دقیقه های پایانی بازی ها به ثمر رسانده اند. از مجموع ۹ گل خورده نیز ۵ گل در نیمه دوم وارد دروازه جمی ها شده است.

 

ترکیب احتمالی:

محسن فروزان، میثم تیموری، مایکل اومانیا، حسین پورامینی، مهدی زبیدی، میثم نقی زاده، حامد نورمحمدی، آلویس نانگ، مجید علیاری، امیرارسلان مطهری، فرشاد محمدی مهر

 

موثرترین بازیکن:

پارس جم، نانگ ۴ گله و سینگ و دشتی ۳ گله را در اختیار دارد و این مثلث آتشین می تواند کابوس هر تیمی باشد. نکته جالب اینکه تیم مهدی تارتار به جز این سه نفر، ۱۰ بازیکن دیگر در ترکیب خود دارد که طعم گلزنی در این فصل را چشیده اند.

فرشاد محمدی مهر مدافع راست جمی ها نیز که بیشترین پاس گل و تاثیرگذاری را در گل های به ثمر رسیده تیمش دارد، با ۱۰ حضور ثابت در تیمش یکی از مردان مورد اعتماد تارتار نام گرفته است.

مجتبی لطفی با ۹ بازی فیکس و میثم نقی زاده و آلویس نانگ با ۸ حضور در رتبه بعدی این رده بندی قرار دارند. احسان تاییدی، مجید علیاری، فرشاد سالاروند و امیر ارسلان مطهری نیز دیگر مهره های طلایی تارتار در این ۱۱ هفته بوده اند.

دیدار دو تیم ساعت ۱۶:۳۰ امروز با قضاوت حمید حاج ملک و کمک های مهدی عالیقدر و علی اکبر عظیم پور در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار خواهد شد.

نظر خود را برای " فولاد – پارس جنوبی؛ حمله به دورتموندی‌ها در غدیر " ارسال کنید.

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.


کلیه حقوق برای این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.