مطالب تصادفی

پارس جنوبی جم ، پدیده لیگ هفدهم

برترین های نیم فصل از منظر کارشناس فوتبال

بدون دیدگاه

حسین چرخابی کارشناس فوتبال گفت : پارس جنوبی جم پدیده این فصل بوده است .


به گزارش وبسایت هواداران پارس جنوبی جم  به نقل از ایرنا ، چرخابی با بیان اینکه تیم ها در هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر به سه گروه تقسیم شده اند و برای اهداف خود می جنگند به خبرنگار ایرنا گفت: بدون هیچ تعصبی بر این باور هستم که در دسته اول فقط تیم پرسپولیس جای می گیرد، این تیم ثابت کرد از سایر تیم های لیگ برتر یک سر و گردن بالاتر بوده و خود را از لیگ برتر ایران جدا کرده است و اگر روند حرکتی آنان به همین منوال ادامه پیدا کند با اختلاف امتیاز بالا عنوان قهرمانی لیگ را بدست می آورند.
به اعتقاد وی، صرف نظر از نکات فنی و قدرتی که برانکو دارد، معتقدم دلیل اصلی موفقیت پرسپولیس به این بود که این سرمربی در فصل گذشته مقابل بازیکن سالاری ایستاد و به «رامین رضاییان» نه گفت .
وی ادامه داد: دیگر کسی نمانده بود که در این ارتباط به برانکو زنگ نزده و از او درخواست نکرده باشد که رامین را در تیم نگه دارد.
سرمربی اسبق تیم فوتبال سپاهان با اشاره به نحوه برخورد این مربی با این موضوع، اضافه کرد: برانکو به کاری که می کرد اعتقاد داشت از این رو به این بازیکن و درخواست هایی که از او شد ‘نه ‘ گفت و هم اکنون نتیجه اش را همگان می بینند و در سایر باشگاه ها کمتر اعتقادی به این موضوع وجود دارد.
چرخابی در باره تیم هایی که در دسته دوم لیگ برتر قرار می گیرند، عنوان کرد: این تیم ها بدنبال کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا هستند و ذوب آهن و سپاهان اصفهان، استقلال تهران، پارس جنوبی جم، پیکان و فولاد جزء این دسته از تیم ها هستند.
به اعتقاد وی، این تیم ها در یک سطح فوتبال بازی می کنند و تنها برای سهمیه لیگ قهرمانان آسیا می جنگند و این موضوع به زیباتر شدن لیگ کمک می کند.
وی درباره دسته سوم نیز عنوان کرد: تیم هایی که تلاش می کنند به دسته پایین تر سقوط نکنند در دسته سوم قرار دارند و استقلال خوزستان، سپیدرود رشت و مشکی پوشان نمایندگان اصلی این دسته از تیم ها هستند.
وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا سطح فنی رقابت های لیگ هفدهم نسبت به دوره های پیشین تغییری داشته است،عنوان کرد: با توجه به اینکه ابتدا و پایان فصل هفدهم با صعود و حضور تیم ملی ایران در جام جهانی گره خورده است، سطح فنی این لیگ نسبت به دورهای پیشین افزایش قابل توجهی کرده و در سطح بالاتری در حال برگزاری است البته نباید از تلاش بازیکنان برای دیدن شدن از سوی کادر فنی تیم ملی نیز به آسانی بگذریم.
به گفته وی، «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در دور جدید دعوت بازیکنان به اردوی تیم ملی باز هم ساختار شکنی کرده و در حالی بازیکنان جدیدی را به این تیم فراخواند که کمتر کارشناسی آنان را می دید بر همین اساس تلاش بازیکنان برای دیده شدن از سوی کادر فنی تیم ملی در این لیگ بیشتر از قبل شده و این موضوع به افزایش سطح فنی لیگ نیز کمک کرده است.
وی تیم پدیده این فصل را پارس جنوبی جم خواند و گفت: این تیم از لیگ یک به لیگ برتر آمده و خلاف سنوات گذشته که تیم های صعود کننده از لیگ یک تنها برای بقا در لیگ برتر می جنگیدند، این تیم صدر نشین لیگ برتر هم شد و با ارائه بازی های خوب در اکثر هفته ها در صدر لیگ برتر قرار داشت.
وی همچنین معتقد است، «مهدی مهدی پور» هافبک وسط تیم ذوب آهن بازیکن پدیده لیگ برتر است، این بازیکن بازی تماشاگر پسندی ندارد اما برای تیمش مفید بوده و برای موفقیت تیم بسیار تلاش می کند.
وی اضافه کرد: مهدی پور به نسبت سایر بازیکنان لیگ، کمتر توپ را از دست می دهد و در جنگ های داخل میدان شجاعت خوبی دارد، اما همانطور که گفتم مهم ترین ویژگی این بازیکن در اختیار تیم بودن است و او را با سایر بازیکنان متمایز می کند. البته «فرشاد احمد زاده» در تیم پرسپولیس همانند فصل گذشته خیلی خوب بود، اما از آنجا که بدنبال پدیده این فصل هستیم مهدی پور را انتخاب می کنم.
چرخابی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه کدام یک از بازی های برگزار شده لیگ برتر در نیم فصل واجد ویژگی های برجسته است، گفت: تعریف من از بازی خوب، آن بازی است که همانند بسکتبال باشد و در آن تیم حمله کننده با سرعت دادن به بازی و پاسکاری های متعدد به دروازه حریف نزدیک شده و به گل برسد، بر همین اساس معتقدم بازی سپاهان و پرسپولیس این شرایط را داشت و از این رو بهترین بازی لیگ است.
وی درباره تازه ترین اظهار نظر سرمربی تیم ملی در خصوص دوندگی کم بازیکنان در لیگ برتر نیز تصریح کرد: با نظر کی روش در خصوص دوندگی بازیکنان به جز تیم پرسپولیس موافق هستم، البته پیش از هرچیز باید بگویم کی روش سه اتفاق برزگ را در فوتبال ایران رقم زد و به ما آنها را یاد داد. اول آنکه فوتبال تنها حمله کردن نیست و دفاع کردن نیز قسمتی از فوتبال است، موضوعی که در طی این سال ها تعدادی از تیم ها از آن الگو برداری کرده و به آن عمل می کنند. دوم تعادل خطوط ، کی روش سه خط دفاع، هافبک و حمله را خیلی خوب به هم نزدیک کرد، موضوعی که در فوتبال ایران نبود.
به گفته وی، پیش از این فاصله بازیکنان در خطوط فوتبال ایران به ویژه بین خط دفاع و هافبک به ۴۵ تا ۵۰ متر می رسید و او این فاصله را حداکثر به ۳۵ متر کاهش داد که همین مساله به زیباتر شدن بازی ها نیز کمک کرد.
وی سومین کار کی روش در فوتبال ایران را بالا بردن میزان دوندگی بازیکنان خواند و افزود: کی روش میانگین دوندگی بازیکنان در لیگ ایران را نسبت به گذشته حداقل یک کیلومتر بالاتر برده است، ولی همچنان با نقطه مطلوب فاصله داریم.
به اعتقاد وی پرسپولیس تنها تیمی است که تمامی فاکتورهای کی روش در تیم ملی فوتبال را دارد و با سایر تیم های لیگ فرق دارد.

نظر خود را برای " برترین های نیم فصل از منظر کارشناس فوتبال " ارسال کنید.

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.


کلیه حقوق برای این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.