مطالب تصادفی

بدترین خاطره‌ام در سال 96 پنالتی بود که به بیرانوند زدم

فروزان : تارتار می‌تواند هدایت پرسپولیس را برعهده بگیرد

بدون دیدگاه

دروازه‌بان تیم فوتبال پارس جنوبی گفت: با انگیزه و پشت کاری که تارتار دارد قطعا می‌تواند هدایت تیمی مثل پرسپولیس را برعهده بگیرد.


به گزارش وبسایت هواداران پارس جنوبی جم به نقل از میزان ؛ دروازه‌بان پارس‌جنوبی می‌گوید از آمدن به این تیم خوشحال است و خوشحال‌تر است از اینکه توصیه آنهایی که گفتند به این تیم نرود را گوش نکرده است. محسن فروزان در اینباره و همچنین اتفاقات خوب و بد زندگی‌اش در سال ۹۶ گفت‌وگویی با خبرنگار میزان انجام داده است.

عملکرد پارس جنوبی در سال ۹۶ چطور دیدی؟

بهتر است از روزی که می‌خواستم با این باشگاه قرارداد ببندم برای شما بگویم. هیچکس آن زمان فکر نمی‌کرد پارس جنوبی در نیم فصل اول مدعی قهرمانی و در نیم فصل دوم مدعی کسب سهمیه آسیا شود. خیلی‌ها توصیه کردند که به پارس جنوبی نروم اما پس از جلسه‌ای که با مدیرعامل باشگاه داشتم مطمئن شدم این تیم روزهای خوبی خواهد داشت اما راستش را بخواهید خود من هم فکر نمی‌کردم در نیم فصل اول شگفتی‌ساز شویم. شرایط در حال حاضر خوب است و اگر مشکلات مالی برطرف شود فکر می‌کنم بتوانیم سهمیه آسیا را کسب کنیم.

خیلی از بازیکنان به دنبال این بودند که سهمیه آسیا را به هواداران جمی عیدی بدهند اما مثل اینکه نشد؟

ما با عملکردمان عیدی‌مان را به هواداران داده‌ایم و آنها با حمایت‌های خود در طول فصل حتی در دورترین شهرها عیدی را به ما دادند.

همیشه از هواداران جم صحبت کردی، بهترین خاطره‌ای که از آنها داری چه بود؟

من در خیلی از باشگاه‌ها بازی کرده‌ام که اغلب آنها هواداران زیادی داشته‌اند اما هواداران جم با همه متفاوت هستند. آنها خصوصیات اخلاقی خاصی دارند. تا حالا ندیدم به تیم مقابل توهین کنند و  این موضوع در بدترین شرایطی که داوری‌ها علیه ما بوده برای من تعجب آور بود. زندگی با آنها همه‌اش خاطره است و جز احترام و محبت چیزی از مردم جم ندیدم.

کار کردن با تارتار چطور بود؟

من قبلا هم شاگرد آقا مهدی در راه‌آهن و گسترش فولاد بوده‌ام. درک متقابلی از هم داریم و همیشه احترام یکدیگر را نگه داشته‌ایم. او یک مربی با انضباط و خوش فکر است. قبلا هم گفته بودم با این نتایجی که تارتار با پارس جنوبی گرفته مردم جم باید مجسمه اش را وسط شهر نصب کنند.

به نظرت این تیم در چند بازی آینده اگر آسیایی شود پتانسیل حضور در لیگ قهرمانان را دارد؟

این مساله را باید از ۲ جنبه دید. اول اینکه نیاز داریم به یک آرامش ذهنی برسیم و بعد هم مسئولان استان و شرکت ملی نفت باید زیرساخت‌های میزبانی در آسیا را فراهم کنند. این مسئله اهمیت ملی دارد و چیزی نیست که باشگاه بتواند به تنهایی از پس آن بربیاید و نیاز به یک کار گروهی و ملی دارد.

فکر می‌کنی تارتار یک روز بتواند سرمربی یکی از تیم‌های بزرگ ایران مثل پرسپولیس باشد؟

چرا که نه؟! مگر یک روز کسی فکر می‌کرد علی دایی یا یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس شوند. با انگیزه و پشت کاری که تارتار دارد قطعا می‌تواند هدایت تیمی مثل پرسپولیس را برعهده بگیرد. البته این را هم بگویم که هدایت کردن پرسپولیس بعد از برانکو برای هر مربی چه داخلی و چه خارجی یک ریسک بزرگ است.

سال نو تمرین دارید یا اینکه اجازه بودن در کنار خانواده به ما شما داده می‌شود؟

احتمالا روز اول و دوم عید تعطیل هستیم اما هنوز چیزی به ما نگفته‌اند. عید ما بعد از اینکه فصل تمام شد تازه آغاز می‌شود و آنجاست که می توانیم چند روزی را با خانواده بگذرانیم. جم شهر کوچکی است و امکاناتی که دیگر شهرها مثل اصفهان، رشت، تهران و یا حتی تبریز و مشهد را ندارد ولی شغل ما ایجاب می‌کند که با هر شرایطی خودمان را سازگار کنیم. بیشتر با بچه‌ها دور هم جمع می‌شویم و فیلم می‌بینیم یا بازی‌های از این دست. بزرگ‌ترین تفریح ما تمرین و شام خوردن در کنار یکدیگر است.

همسر تو گله‌ای بابت این موضوع ندارد؟

یک بار به جم آمد و دیگر پایش را اینجا نگذاشت. نه به خاطر اینکه شهر جم مشکلی داشته باشد بیشتر به خاطر نبود امکانات تفریحی. چون همسرم همیشه در شهری مثل تهران یا تبریز سکونت داشته که امکانات زیادی دارد و برای همین چند روزی که به جم آمد حوصله اش سر رفت و به تهران برگشت.

آیا همسرت در فضای مجازی خیلی فعال‌تر از توست؟

بله، همسرم علاقه زیادی به عکاسی دارد و البته از طراحی هم بدش نمی‌آید. وقت او باید به عنوان یک هنرمند در همین زمینه ها سپری شود و فعالیت‌اش در فضای مجازی در همین راستا  است.

خودت معمولا خوب لباس می پوشی، الان که متاهل هستی همسرت چقدر در پوشش تو نقش دارد؟

من به جای ایران باید ایتالیا به دنیا می آمدم (خنده). واقعیت این است که از قدیم به پوشش خیلی اهمیت می‌دادم و معتقد بودم کسانی که در جامعه مطرح هستند باید هم از لحاظ رفتاری و هم از لحاظ پوشش همیشه آراسته باشند. همسرم قطعا در تیپ من تاثیر دارد و من هم در لباس پوشیدن او نظرات خودم را دارم. خدا را شکر که همه به ما می‌گویند هر ۲ خوش تیپ هستیم.

محسن فروزان اگر فوتبالیست نمی‌شد الان چه کاری می‌کرد؟

من عاشق طراحی هستم. فکر می‌کنم به این کار خیلی علاقه داشتم ولی هنوز به شغل خاصی فکر نکرده‌ام.

بهترین و بدترین خاطره شما در سال ۹۶؟

بدترین خاطره پنالتی‌ای بود که به پرسپولیس زدم که فکر می‌کنم اگر بدشانس ترین گلر سال ۹۶ را به من لقب بدهند پربیراه نیست. مگر می‌شود توپ به ۲ دیرک دروازه بخورد و بیرون بیاید و حتی به گلر هم برخورد نکند. بهترین خاطره‌ام بازی رفت مقابل استقلال و ذوب آهن بود که عملکرد بدی نداشتم.

دربی ۸۶ را چطور دیدی؟

بازی ما با دربی همزمان بود اما واقعا دل تو دلم نبود تا بازی تمام شود و نتیجه را متوجه شوم. البته از قبل به همه گفته بودم که استقلال این دربی را می‌برد. به همه هواداران استقلال، بازیکنان و کادرفنی باشگاه تبریک می‌گویم. همین که جشن قهرمانی تیم دوم پایتخت را برهم زدند کارشان کمتر از قهرمانی نبود.

یکی از بزرگ‌ترهای پارس جنوبی هستی. عادت به عیدی دادن داری؟

راستش را بخواهید همه منتظر بودیم تا باشگاه به ما عیدی بدهد اما خبری نشد. از شوخی گذشته به کوچک ترها و بچه های فامیل عیدی می‌دهم.

حرف آخر؟

این روزها از جاهای مختلف می‌شنوم که می‌گویند چرا فروزان با همسرش در اینستاگرام عکس می‌گذارد. من می‌خواستم در این باره بگویم چرا نباید این کار را بکنم. چرا همه باید فکر کنند قشر فوتبالیست یا هنرپیشه قشری است که اخلاق مدار نیست و پایبندی به خانواده ندارد. این که هر روز بشنویم فلان فوتبالیست با اسم مخفف از همسرش جدا شده یا خیانت کرده جذاب‌تر است یا اینکه بگوییم فلان هنرپیشه یا فوتبالیست عاشقانه همسرش را دوست دارد. کاری که من می‌کنم دو جنبه دارد. اول فرهنگ سازی برای نسل جوان جامعه و بعد هم این که علاقه ام به همسرم و زندگی متاهلی‌ام را نشان دهم. فکر می‌کنم نسل کنونی جامعه ایرانی نیاز به چنین رفتارهایی دارد تا همه متوجه شوند که در طبقه اجتماعی ورزشکار و هنرپیشه اخلاق، پایبندی و عشق به خانواده یک اصل است.

نظر خود را برای " فروزان : تارتار می‌تواند هدایت پرسپولیس را برعهده بگیرد " ارسال کنید.

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.


کلیه حقوق برای این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.