مطالب تصادفی

آقای فروزان ،لطفا فراموش نکنید!! پارس سکوی پرتاب شما بود

بدون دیدگاه

بهتر است فروزان ملاک خود برای کوچک و بزرگ شمردن تیم ها را تغییر دهد. تیم بزرگ تیمی است که در اولین سال حضورش با بدشانسی موفق به کسب رتبه ۵ ام میشود نه تیمی که با انبوهی از ستاره ها لیگ را با رتبه دو رقمی به پایان میرساند


وقتی نام باشگاه بازیکن ساز می آید. ناخودآگاه اسامی چون راه آهن، شاهین، پاس، سپاسی و… به ذهن خطور میکند. اما لیگ هفدهم یک تیم بازیکن ساز دیگر به نام پارس جنوبی جم به این اسامی اضافه کرد.

پارس جنوبی جم، پدیده لیگ هفدهم در حالی دومین تابستان نقل و انتقالاتی خود را پشت سر میگذراد که ستاره های آن در صدر مهم ترین اخبار نقل و انتقالاتی قرار گرفته اند و تیم های مدعی قهرمانی سال بعد هر کدام از ستاره هایی پرورش یافته پارس در ترکیب خود بهره خوهاند برد. بازیکنانی چون فرشاد محمدی مهر، امید سینگ، علی دشتی، ابراهیم صالحی، محمد طیبی، محسن فروزان و میثم تیموری.

از میان اسامی فوق بازیکنانی چون محمدی مهر، ابراهیم صالحی و میثم تیموری خود را با پارس جم به فوتبال ایران ثابت کردند و دروازه بانی چون فروزان با پارس دوباره احیا شد و سر زبان ها افتاد.

دروازه بانی که با ریسک تارتار و در حالی که به همراه صبای قم به لیگ یک سقوط کرده بود وظیفه سنگربانی پارس را برعهده گرفت و اتفاقا در هفته های ابتدایی لیگ هم عمکرد خوبی از خود نشان داد. البته که عملکرد دفاع مستحکم پارس در این موفقیت بسیار سهیم بود. اما جریان وقتی برعکس شد که فروزان از عنوان فوتبالیست حرفه ای تنها نام آن را یدک میکشید. و حواشی او نه تنها به خودش بلکه به پدیده لیگ ضربات سنگینی وارد کرد.

در هیچ جای دنیا مرسوم نیست بازیکنی که پیراهن یک تیم را می پوشد، سنگ یک تیم دیگر را به سینه بزند. اما متاسفانه سنگربان سابق پارس از این جریان مستثنا بود و همواره خود را یک استقلالی می نامید که البته با انتقال این دروازه بان به تراکتور و با حذف تمامی پست های اینستاگرامی مربوط به تیم آبی این ادعای اون نیز زیر سوال رفت.

تیم پارس به دلیل حواشی اطراف فروزان در مسابقات حساس لیگ ضربات سنگینی را متحمل شد. ضرباتی که با جلوگیری از آن میتوانست کسب سهمیه آسیایی پارس را متصور شد.

 

اولین ضربه: دور شدن از کورس صدر نشینی

بی شک ضربه پنالتی فروزان به پرسپولیس یکی از جنجالی ترین حرکات لیگ برتر تا کنون بوده و هست. ضربه ای که با گل نشدنش و البته گل خوردن پارس در دقیقه ۹۰ این تیم را از جمع صدرنشینان جدا کرد

 

دومین ضربه: تحقیر پارس در آزادی

دومین ضربه بزرگی که فروزان در آن سهیم بود. باخت ۴ گله پارس در مقابل تیم محبوب فروزان بود. بازی جنجالی و پرحاشیه که نه تنها یک باخت سنگین را به پارس تحمیل کرد بلکه با بی اعتنایی این دروازه بان به هواداران پارس و رفتن به سمت هواداران آبی ضربه روحی سنگینی را به طرفداران پارس وارد کرد.

 

سومین ضربه: اشتباه فاحش مقابل سپیدرود

فروزان که خود را یک رشتی اصیل میدانست در مقابل تیم شهرش یکی از عجیب ترین گل های لیگ را خورد تا هم پارس را از کورس کسب سهمیه دور کند و هم وارد رقابتی جذاب با سوشا مکانی برای کسب فاحش ترین اشتباهات دروازه بان های ایران شود.

 

گرچه اشتباه برای هر بازیکنی جایز است اما نکته جالب اینجاست که فروزان در مصاحبه ای خود را ۵۰ درصد تیم پارس معرفی کرده و همچنین تیم محبوب پارس جم را یک تیم کوچک خطاب کرده. بی شک این مصاحبه با روان هواداران پارس بازی کرد و لازم است که خطاب به دروزاه بان سابق پارس دو نکته را متذکر شویم.

نکته اول: فوتبال یک بازی تیمی است و در موفقیت و شکست های آن یک تیم دخیل است نه یک بازیکن. اگر فروزان درون دروازه پارس موفق بوده بی شک به کمک دفاع مستحکم پارس بوده است. همچنین بهتر است یادآوری شود که ۵۰ درصد عدم موفقیت پارس در کسب سهمیه نیز که در بالا به آن اشاره شده توسط فروزان بوده.

نکته دوم: بهتر است فروزان ملاک خود برای کوچک و بزرگ شمردن تیم ها را تغییر دهد. تیم بزرگ تیمی است که در اولین سال حضورش با بدشانسی موفق به کسب رتبه ۵ ام میشود نه تیمی که با انبوهی از ستاره ها لیگ را با رتبه دو رقمی به پایان میرساند.

نظر خود را برای " آقای فروزان ،لطفا فراموش نکنید!! پارس سکوی پرتاب شما بود " ارسال کنید.

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.


کلیه حقوق برای این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.