مطالب تصادفی

آسمان پارس، بدون ستاره ها، درخشان تر از گذشته

2 دیدگاه

اتکا به جوانان، استراتژی کارآمد تارتار برای فصل جدید


به گزارش وب سایت هواداران پارس جنوبی جم، پس از جدایی ستاره های پارس جم از این تیم همه آینده پارس را در هاله ای از ابهام می دیدند اما گویا سرمربی پارس تفکری دیگر در سر می پروراند و قصد دارد از پارسی جدید در فصل پیش رو، رو نمایی کند.

جمله “پارس جم را دوباره میسازم” یک جمله سنگین و پر ریسک برای سرمربی جوان پارس و یک جمله امید بخش برای هواداران پارس بود. اما باید دید مهدی تارتار بر چه اساسی این حرف را زده در حالی که تا کنون ۶ الی ۷ ستاره خود را از دست داده.

گرچه پارس جنوبی جم، به عنوان پدیده لیگ هفدهم ۶ الی ۷ ستاره اصلی خود را از دست داده و کار دشواری برای فصل پیش رو دارد. اما اگر به آمار و ارقام توجه کنیم متوجه میشویم که ماجرا چیز دیگریست و گفته تارتار بی پایه و اساس نبوده.

از میان ۷ بازیکن جدا شده، تنها ۴ بازیکن در ترکیب ثابت پارس وجود داشتند که عبارتند از محسن فروزان، علی دشتی، ابراهیم صالحی و فرشاد محمدی مهر و ستاره هایی چون سینگ، طیبی و تیموری بیشتر نیکت نشین بوده اند. بر همین اساس بهتر است نگاهی دقیق به آینده پارس با توجه به ستاره های جدا شده و جذب شده بیندازیم.

 

احمدی مطمعن تر از فروزان
محسن فروزان علی رقم عملکرد مناسبش در پارس طبق آمار و ارقام، به دلیل وجود برخی حواشی و برخی اشتباهات مرگ بار که پارس را در مرحله اول از جمع صدرشینان (پارس جنوبی جم – پرسپولیس ) و سپس از جمع مدعیان کسب سهمیه آسیایی (سپیدرود – پارس جنوبی جم) خارج کرد.
به همین دلیل و با توجه به عدم وجود وی در لیست بازیکنان فصل بعد از تیم پارس جدا شد و به جای آن رحمان احمدی باتجربه جذب شد.

احمدی بر خلاف فروزان بازیکنی بی حاشیه است و از طرفی به دلیل حضور در تیم هایی چون سپاهان و پرسپولیس و کسب عناوین قهرمانی در این دو تیم، کوله باری از تجربه را یدک میکشد.
احمدی که اتفاقا دروازه بان پا به توپی نیز هست در صورت آماده بودن میتواند فصل به یاد ماندنیی را برای خود و پارس رقم بزند.

 

 

پاداش فرصت طلب جایگزین احتمالی ابراهیم
ابراهیم صالحی یکی از بازیکنان خوب جدا شده از پارس حساب می شود. بازیکنی که مهم ترین وظیفه اش خطاگیری از حریف بود. اما بزرگترین ضعف ۹ سابق پارس افت عجیبش در گلزنی بود. به همین دلیل بعد از جدایی وی از پارس جم، پاداش سرزن که عنوان آقای گلی لیگ یک را یدک می‌کشد جذب پارس شد.

پاداش ریز نقش با توجه به قدرت سرزنی بالایی که دارد و همچنین شم گلزنی بالایش نه تنها میتواند جای صالحی را پر کند بلکه میتواند عملکردی بسیار مناسب تری در پارس داشته باشد

 

 

محمدی فر جوان به جای محمدی مهر
بی شک مهم ترین بازیکن جدا شده پارس، محمدی مهر تکنیکی و گل ساز بود. بازیکنی کم حاشیه و پر تلاش که در موفقییت های پارس نقش به سزایی داشت. اما خوشبختانه پارس جم در گنجینه بازیکنان جوان خود بازیکنی ارزشمند برای جایگزینی محمدی مهر دارد.

سعید محمدی فر که اتفاقا همانند محمدی مهر، سرعتی و خوش تکنیک است می تواند جایگزین مناسبی برای این پست باشد. محمدی فر که در غیاب فرشاد محمدی مهر نیز عملکرد مناسبی از خود نشان داده بود میتواند سمت راست پارس جم را برای فصل پیش رو بیمه کند.

 

 

دشتی تکنیکی ولی افت کرده
علی دشتی نیز از بازیکنان جدا شده موثر پارس بود. دشتی که از محبوبیت خاصی در نزد هواداران برخوردار بود با وجود داشتن قرارداد با پارس جنوبی جم، تصمیم به جدایی گرفت تا فوتبالش را تحت نظر دایی ادامه دهد.

گرچه در ظاهر اسم دشتی وزنه پارس را سنگین میکرد اما این بازیکن خوش تکنیک بعد از مصدومیتش هرگز نتوانست به دوران اوج خود بازگردد و به همین دلیل پارس جم در صورت جذب یک جایگزین مناسب برای دشتی میتواند نه تنها از عدم وجود دشتی ضربه نخورد بلکه عملکرد خود را بهبود ببخشد.

 

 

سینگ تکنیکی ولی نیمکت نشین
سینگ یکی از محبوب ترین بازیکان جدا شده از پارس بود. بازیکنی تکنیکی و بی حاشیه که در صورت مصدوم نشدنش میتوانست روز های درخشانی را پشت سر بگذارد. اما بعد از مصدومیتش، امید کمترین جایی را در ترکیب پارس داشت تا سیف الهی جایگزین او در ترکیب اصلی شود.

 

 

طیبی نیمکت نشین، تیموریِ غایب
از جمع ۷ ستاره پارس شاید بتوان گفت طیبی و تیموری با جداییشان کمترین تاثیر را در عملکرد پارس خواهند داشت چرا که طیبی دقایقی بسیار اندکی را در ترکیب پارس سپری کرد و جایگزین بازیکنانی چون سلیمی و لطفی شده بود و تیموری نیز با مصدومیتش در نیم فصل دوم عملا جایی در لیست ۱۸ نفره پارس نداشت و گودرزی گریز پا روز به روز استعداد های خود را در پست تیموری به نمایش گذاشت تا خیال هواداران از سمت چپ تیمشان نیز آسوده باشد

 

 

وقتی حمایت هواداران بیش از هر زمانی احساس میشود
همانطور که در بالا اشاره شد، پارس جم با از دست دادن ستاره های خود نه تنها ضرر نکرده بلکه در صورت عملکرد مناسب بازیکنان جذب شده میتواند سود هم ببرد. اما مهم ترین نکته اینجاست که ممکن است با جداشدن اسامی چون محمدی مهر، دشتی، سینگ و… اعتماد به نفس تیمی نیز کم شود و اینجاست که نقش کلیدی هواداران خود نمایی میکند.
هواداران امسال نیز همانند سال قبل میتوانند با وجود همه کمبود ها بزرگترین حامی پارس باشند و با اعتماد به سرمربی و بازیکنان جوان خود فصل زیبایی را رقم بزنند.

پارس ۹۷-۹۸ یک تیم کاملا جوان شده است که با اتکا به نیروهای جوان خود میتواند بازهم شگفتی ساز شود…

 

نویسنده: نادری

نظر خود را برای " آسمان پارس، بدون ستاره ها، درخشان تر از گذشته " ارسال کنید.

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.


کلیه حقوق برای این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.