مطالب تصادفی

موفق در نبردهای هوایی و خنثی کردن بازی مستقیم حریف

مجتبی لطفی ؛ رهبر جدید خط دفاع پارس

بدون دیدگاه

مجتبی لطفی در فصل جدید رهبر پارس جنوبی در خط دفاعی می باشد .


به گزارش وبسایت هواداران پارس جنوبی جم به نقل از متریکا ؛ فصل گذشته زوج مجتبی لطفی و ایمان سلیمی در مرکز خط دفاعی یکی از دلایل موفقیت پارس جم بود. حال با وجود اینکه سلیمی به تراکتورسازی پیوسته اما لطفی به مانند فصل گذشته به درخشش خود ادامه می‌دهد. او در فصل جدید حامد نورمحمدی را به عنوان زوج در کنار خود می‌بیند. هماهنگی و درک مناسب این دو مدافع از بازی یکدیگر تا حدود زیادی جای خالی سلیمی را پر کرده تا مهدی تارتار نگرانی چندانی از قلب خط دفاعی خود نداشته باشد.

 

برای اینکه متوجه شویم لطفی چگونه به رهبر خط دفاعی پارس تبدیل شده باید نگاهی به عملکرد او در لیگ هجدهم بیاندازیم. مدافع باتجربه پارس با میانگین (۶٫۱) عملکرد دفاعی موفق در هر ۹۰ دقیقه برترین بازیکن تیمش در کارهای دفاعی محسوب می‌شود. آماری که نشان از تسلط و خونسردی بالای او دارد. ویژگی مهمی که شرط اساسی و مهم برای تبدیل شدن به یک مدافع باکیفیت است.

 

قد بلند و فیزیک مناسب به لطفی این توانایی را داده تا در نبردهای هوایی هم عملکرد موفقی از خود به ثبت برساند. او  با میانگین (۳) نبردهوایی موفق در هر بازی مهره‌ای تاثیرگذار برای تارتار در خنثی کردن بازی مستقیم حریف به حساب می‌آید. علاوه بر این او با دقت پاس (۸۵٫۴ %) نقش پررنگی در بازیسازی از عقب زمین دارد.

 

البته نکته منفی کارنامه او به حضور کم‌رنگش در فاز هجومی برمی‌گردد. جایی که لطفی به طور میانگین در خلق موقعیت با (۰٫۱) و شوت‌زنی (۰) آمار بسیار ضعفی دارد. آماری که البته می‌تواند به دلیل شرح وظایفی باشد که تارتار در طول یک بازی برای او در نظر گرفته است. باوجود این آنچه مشخص است لطفی پس از دو فصل حضور در سطح اول فوتبال ایران حالا جز مدافعان برتر لیگ محسوب می‌شود. مدافعی که ثابت کرده توانایی بازی در بزرگترین تیم‌های لیگ برتر را دارد.

 

 

نظر خود را برای " مجتبی لطفی ؛ رهبر جدید خط دفاع پارس " ارسال کنید.

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.


کلیه حقوق برای این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.